W jaki sposób telewizja przemysłowa nagrywa obraz w ciemnych pomieszczeniach?
Zadaniem telewizji przemysłowej CCTV jest monitorowanie otoczenia i rejestrowanie obrazu odbieranego przez kamery. Wykorzystywana jest ona wszędzie tam, gdzie podejmowane są niezbędne kroki do zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Powinna więc gwarantować, że obraz nagrany w ciemnych pomieszczeniach będzie umożliwiać identyfikację intruza, rozpoznanie tablic rejestracyjnych itd. Obecna zaawansowana technologia pozwala cieszyć się wieloma nowinkami i rozwiązaniami, które jeszcze kilka lat temu byłyby niemożliwe do zrealizowania.
Telewizja przemysłowa a rejestrowanie obrazu w ciemności – jak to działa?
Do nagrywania obrazu w pomieszczeniach szczególnie ciemnych zaleca się stosowanie ultraczułych kamer typu dzień/noc – pozwalają one na zapis filmów monochromatycznych lub w kolorze. Niektóre modele wyposażone zostały w specjalne czujniki i sensory, które pozwalają na samoczynne przechodzenie z trybu dziennego w tryb nocny, co umożliwia utrwalenie tego, co dzieje się na danym obszarze bez zagrożenia, że ograniczone oświetlenie popsuje jakość nagrania. Telewizja przemysłowa wykorzystująca kamery do monitoringu w ciemności działa dzięki wbudowanej diodzie IR, wytwarzającej wiązkę światła podczerwonego (infrared) – jest ona niewidoczna gołym okiem, ale pozwala na obserwację tego, co dzieje się nocą lub w sytuacji ograniczonej widoczności. Co ciekawe, kamery tego typu umożliwiają rejestrowanie obrazu nawet w całkowitych ciemnościach. Rejestrowanie wideo w naturalnych barwach umożliwi natomiast nakładka ICR.
Dlaczego warto decydować się na instalację telewizji przemysłowej?
Montaż telewizji CCTV to szansa na to, by poczuć się bezpiecznie. Daje możliwość obserwacji otoczenia oraz rejestrowanie niepokojących zdarzeń. Nowoczesna telewizja przemysłowa umożliwia pozyskiwanie wyraźnych nagrań z miejsc zabudowanych i otoczenia dookoła monitorowanego budynku. Dzięki najnowszym rozwiązaniom zapis obrazu pozwala na rozpoznanie istotnych informacji, czy też tożsamości sprawcy zdarzenia lub włamywacza. Warto pamiętać, że wykonane nagranie może posłużyć jako dowód w sprawie sądowej, co jest szczególnie istotne w przypadku, gdy nastąpiła kradzież, uszkodzenie mienia, a także wypadek samochodowy.